Esra Ceyhan Logo
Sayfa Sonuna GitGeri Git

AKNEYLE SAVAŞAN YİYECEKLER

Akneyle savaşan yiyecekler

 

Akne, iki cinsin de başının belası olabilen ve özgüveni sınırlayan bir cilt problemidir. Uzmanlar yediklerimizin de akneyle savaşta önemli olduğunu vurguluyor. İşte akneyle savaştaki yardımcılarınız…
 
Yağlı balıklar
 
Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerini bol miktarda içeren somon ve sardalye gibi balıklar, akneye sebep olan hücrelerin sınırlandırılmasını sağlıyor.
 
Kuruyemişler
 
Çinko ve selenyum eksikliği akneye yol açabiliyor. selenyum, E vitamini, bakır, magnezyum ve diğer pek çok minerali bol miktarda içeren kuruyemişler pürüzsüz bir cildin anahtarı olabilir.
 
Avocado
 
Cilt güzelliği için çok önemli olan E vitamini bu lezzetli meyvenin içerisinde bol miktarda bulunur. Ayrıca bol miktarda C vitamini de ihtiva eden avokado, cildin nemini korur.
 
Kara üzüm
 
Kara üzümün meyvesinde ve çekirdeklerindeki antioksidan maddeler mucize etkisi yaratır. Sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarına karşı etkili olduğu söylenmektedir.
 
Rezene
 
Cildinizin doğal yollardan temizlenmesini istiyorsanız rezeneyi tercih etmelisiniz. Sindirimi kolaylaştıran ve dolayısıyla şişkinliği önleyen rezene, zehirli maddelerin vücuttan atılmasını da sağlar. Bu sayede cildiniz toksinlerden arınmış olur.
 
Enginar
 
Enginar neredeyse tamamen C vitaminden oluşan bir sebzedir. Bu lifli yeşil sebze toksinlerden kurtulmada size yardımcı olacaktır. Enginarı kaynattığınız suyu süzüp soğuduğunda içebilirsiniz.
 
Esmer pirinç
 
B vitamini, protein, magnezyum ve çeşitli antioksidanlar içeren esmer pirinç, cildin rahatlamasına yardımcı bir besin maddesidir.
 
Sarımsak
 
Kokusu nedeniyle sevilmese de sarımsak tam bir mucize bitkidir. Vücuttaki zararlı organizmalardan kurtulmanızı sağlar, virüs ve bakterileri öldürür.
 
Brokoli
 
A, B kompleks , C, E ve K vitaminleri içeren brokoli cildin parlak görünmesini sağlar.
Sayfa Başına GitGeri Git
0 (0)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR


esra ceyhan

2011 Esra Ceyhan - Yazılım Yeni Projeler