Esra Ceyhan Logo
Sayfa Sonuna GitGeri Git

İNCE TELLİ, YAĞLI VE CANSIZ SAÇLARA ÖZEL BAKIM ÖNERİLERİ

İnce Telli, Yağlı ve Cansız Saçlara Özel Bakım Önerileri

 

Yalnızca sağlıklı saçlar muhteşem görünür ve kolayca şekil alır. Ev yapımı saç bakımları, saçların doğal güzelliğini yenilemek için, hem sağlıklı hem de ucuz bir çözüm yoludur. Üstelik bunun için ihtiyacınız olan malzemeler mutfağınızda fazlasıyla mevcut! 
 
Doğa hayatta kalmamız için gereken her şeyi bize sunar. Bitkiler, meyveler ve sebzeler içerdikleri maddeler sayesinde hem sağlığımızı hem de saçlarımızın güzelliğini korur. Saç tipinize uygun bakım önerilerini haftada bir gün, düzenli olarak uygulamanız saçlarınızda muhteşem etkiler yaratır.
 
Saç Kuruluğunu Tedavi Eden Bakım: Yumurta ve Yoğurtlu Maske
 
Saçınızın kuruluğu canınızı sıkabilir. Evet oldukça sinir bozucudur saçınızın istediğiniz şekli almaması, ne yapsanız mat görünmesi. İlk etapta kimyasal bakımlar yerine doğal bir tariflerde çareyi aramak en doğru karar olur.
 
Bunun için yumurta ve doğal yoğurdun birleşiminden faydalanabilirsiniz. 1 adet yumurtayı, bir fincan ev yapımı yoğurt ile iyice karıştırın. Kafanızın derisine masaj yaparak başlayın ve bu maskeyi tüm saçınıza yedirin. Yaklaşık 5 dakika sonra ılık su kullanarak saçlarınızdan maskeyi arındırın. 
 
Saça Parlaklığını Geri Kazandıran Bal Maskesi
 
Bal ve sıcak su karışımı kullanarak saçınızı doğal parlaklığını geri kazandırabilirsiniz. Saçlarınız eski parlaklıktan yoksun ise kesinlikle bu maskeyi denemelisiniz.
 
İki çay bardağı balı, sıcak su ile seyreltin. Temiz yıkanmış saçlarınıza çözülen balı sürün. Saçlarınızda 30 dakika beklettikten sonra saçınızı önce ılık suyla durulayın, daha sonra şampuanla yıkayın.
 
Dikkat Çeken Parlak Saçlar İçin, Saçınızı Elma ve Limon Suyu ile Durulayın
 
Limon suyu ve elma sirkesi, özellilk de yağlı saçlar için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Yağlı saçlar olduça çabık parlaklığını kaybeder ve bu iki malzemeye kesinlikle saçlarınızda şaşırtıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz! 
 
Yıkanmış saçlarınızın son durulama suyuna, su ile sulandırdığınız limon suyunu ve elma sirkesininden bir miktar ilave edin. Ve saçlarınızı en son bu suyla durulayın. Daha sonra saçlarınızı kurutun. Haftada bir kez, düzenli olarak bu maskeyi deneyin. Sonucuna inanamayacaksınız!
 
Saçınızın da Tıpkı Cildiniz Gibi Neme İhtiyacı Vardır
 
Dış etkenler, toz, kir, kimyasal maddeler, boyalar saçınızı zamanla cansız, donuk ve kuru bir hale getirebilir. Zeytinyağının mucizevi etkisinden faydalanmanın tam zamanı öyleyse. Hafif ılıklaştırdığınız zeytinyağını saçlarınıza masaj yaparak yedirin. 
 
Daha sonra saçlarınızı sıcak bir havluyla sarın. Zeytinyağını 30 dakika saçınızda bekletin. Sonra soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Daha sonra saçınızı şampuanlayın. Doğanın bize armağını olan zeytinyağının sihrini saçlarınızda hissetmek istiyorsanız hemen harekete geçin!
 
Buğday Özü Yağı Mucizesi
 
E vitamini bakımından zengin bu yağ, saçlara hacim ve canlılık kazandırmada oldukça etkilidir. Buğday özü yağını sıcak su dolu bir kase içine koyun. Daha sonra suyu boşaltın yaklaşık 5 dakika boyunca saçınıza ısıttığınız buğday özü yağını uygulayın. Daha sonra saçınızı soğuk su ile durulayın. Sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın.
 
Kullanacağınız bitkisel yağlardan istenilen sonucu alabilmeniz için satın aldığınızda yağın saf soğuk sıkma olduğundan emin olun. 
Sayfa Başına GitGeri Git
62 (16)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR


esra ceyhan

2011 Esra Ceyhan - Yazılım Yeni Projeler