Esra Ceyhan Logo
Sayfa Sonuna GitGeri Git

ESRA CEYHAN'IN MUTFAĞINDAN

Esra Ceyhan'ın mutfağından

Mutfakta da birlikteyiz…

Beni televizyon ekranlarından takip eden çoğu izleyicinin bu kitabı gördüğünde küçük bir şaşkınlığa kapıldığını tahmin edebiliyorum. Programlarımda sağlık, beslenme, yeme-içme konusunu değerli konuklarımla sürekli işlememize rağmen aşçılık yönüm pek bilinmiyor. Yemek pişirmeyi gerçekten çok seviyorum; elimin çabuk, yaptıklarımın lezzetli olduğunu da söylerler.

Türkiye’de, canlı yayında yemek pişiren ilk ve tek sunucu benim.

Bu ülkede doğup büyüdüğüm için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çok farklı kültürlerle hep biraradayız. Adetlerimiz, geleneklerimiz, göreneklerimiz çok şükür hâlâ yaşatılıyor.

Mutfak kültürümüz de son derece zengin. Sanat eseri gibi incecik açılan içli köfteler, küçücük hazırlanan mantılar anneden kıza geçen büyük bir miras. Bir düşünsenize, düğünlerde bayramlarda pişirilen baklavalar, keşkekler, yahniler, kavurmalar; misafire hazırlanan sarmalar, çiğ köfteler, tas kebapları; bebeğin ilk dişi çıktığı zaman yapılan diş buğdayı; bebek doğumunu kutlamaya gelenlere verilen lohusa şerbeti gibi nice güzelliklerimiz var.

Gerek çocukluğumda babamın görevi nedeniyle yaşadığım değişik şehirler, gerekse de programlarımda ülkenin dört bir yanından tanıdığım konuklarım vesilesiyle kültürümüzü biraz daha yakından tanıma imkanına sahip olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum. Ailemin, özellikle de annemin mutfakta öğrendiklerime katkısı da çok değerli.

Özenli ve uzun soluklu bir çalışmanın neticesinde sizlerle paylaştığım kitabımı beğeneceğinizi ümit ediyorum. İnşallah, ailenize sağlıklı yemekler hazırlamanıza vesile olabilirim…

Sevgilerimle,
Esra Ceyhan

Sayfa Başına GitGeri Git
10 (4)
Lütfen tüm alanları doldurun. Girdiğiniz bilgiler kesinlikle yayınlanmayacak, başka bir amaçla kullanılmayacaktır.

EN ÇOK OKUNANLAR


esra ceyhan

2011 Esra Ceyhan - Yazılım Yeni Projeler